מי אנחנו

3DM עוסקת בתחום הדפסת תלת מימד של פלסטיק פולימרי לתעשיה. הטכנולוגיה והמוצר שהחברה פיתחה יאפשרו את הזינוק הבא בעולם ההדפסה התעשייתית בתלת מימד, באמצעות פתיחת השוק לטווח עצום של יישומים כתוצאה מהרחבת ספריית החומרים הזמינה להדפסה תעשייתית, שיפור המאפיינים המכניים של הרכיב המודפס והפחתה ניכרת בעלויות ההדפסה. 

כך למשל, תעשייות הרכב והתעופה הן כמה מהמשתמשות הגדולות ביותר בטכנולוגיית הדפסה בתלת מימד לצרכים תעשיתיים. כך, יכול יצרן מכוניות לספק חלקי חילוף למגוון רחב מאוד של גופי רכב מדגמים שונים באמצעות שמירת 'מחסן דיגיטלי' ממנו ניתן יהיה להדפיס חלקי חילוף ולשלוח אותם לצרכן בתוך מספר ימים. הספק יכול בדרך זו לחסוך עלויות אחסון וניהול מלאי, בעודו שומר על רמה גבוהה של שרות לקוחות בעזרת "מלאי על פי דרישה".

תעשיית מוצרי הצריכה שואפת אף היא להסתייע בחדשנות שבהדפסה תעשייתית על מנת לפתח מגוון של מוצרים לפי הזמנה כמו נעלים, קסדות, מושבים לאופניים, משקפיים ועוד. מגמה זו צפויה להגדיל משמעותית את השימוש במדפסות תלת מימד תעשייתיות.

טכנולוגיית הליבה של החברה היא רכיבי לייזר מוליכים למחצה, פרי פיתוחה, להדפסה בתלת מימד. החברה משתמשת ברכיבים אלו להתכה מיטבית של כל משפחות החומרים התרמו-פלסטיים. גודל הרכיב הזעיר, שאינו עולה על מילימטרים בודדים, הספק גבוה והוצאות ייצור נמוכות אפשרו לחברה לעצב ראש הדפסה חדש המשלב עשרות רבות של רכיבי לייזר לכלל מטריצת אלומות לייזר שמאיצה את מהירות ההדפסה. בבעלות החברה פטנט רשום על השימוש בטכנולוגיית הלייזר שלה בהדפסת פלסטיק פולימרי בתלת מימד.

בעלי השליטה בחברה הן חממת טרהלאב ונצ'רס וד"ר דניאל מאיר. לד"ר מאיר תואר PhD בפיסיקה ממכון וויצמן למדע, וניסיון של יותר מ-25 שנים בפיתוח רכיבים אלקטרו-אופטיים. הוע עוסק בפיתוח לייזר מאז 2005 ובפיתוח טכנולוגיית הדפסה בתלת מימד מאז 2012. החברה החלה כחברת אינקובטור בחממת טרה לאב ונצ'רס, המחזיקה, לאחר ההנפקה לציבור, בכ-23% ממניות החברה.  

לפני ההנפקה, גייסה החברה כספים מטרה לאב ונצ'רס, קבוצת D3 ונצ'רס (קבוצת משקיעים פרטיים אסטרטגיים מארצות הברית) וקבוצה ישראלית של משקיעים פרטיים. מושבה של החברה הוא בראש העין, ישראל.

3DM השלימה בהצלחה הנפקה ראשונה לציבור בבורסה לניירות ערך בתל אביב, שם היא נסחרת מאז יוני 2021. החברה גייסה 13 מיליון דולר בסבבי גיוס טרם ההנפקה ובהנפקה, ממספר גופים מוסדיים

ראש ההדפסה של 3DM – יכולות:

 

  • מהירות הדפסה גבוהה, עד פי עשר ומעלה בהשוואה לטכנולוגיות ההדפסה הקיימות, ללא קשר לגודל משטח ההדפסה, תוביל להפחתה של עד 90% בעלויות ההדפסה.
  • הדפסה של כל פולימר תרמופלסטי ברמת ביצוע מכני כמקובל בתעשייה (שיפור של פי 2-9 לעומת טכנולוגיות קיימות) תפתח טווח אדיר של שווקים ויישומים להדפסה תעשייתית.
  • רזולוציית הדפסה טובה פי 5-8 לעומת מדפסות מובילות תאפשר הדפסת פרטים קטנים וגימור משטח מעולה.

הצורך בחדשנות טכנולוגית

זה עשרות שנים ששוק מוצרי הפלסטיק עושה שימוש נרחב בהזרקות פלסטיק לצרכים שונים ומגוונים. ב-2019 היקפו של שוק ייצור הפלסטיק העולמי הוערך בכ-570 מיליארד דולר. למרות הדרישה בשוק לפתרונות הדפסה תעשייתית, נתח השוק של הדפסה זו מגיע לאחוזים בודדים, בגלל היעדר חדשנות טכנולוגית מספקת לצד עלויות גבוהות של מדפסות ושל חומרי גלם. להערכת 3DM, ראש ההדפסה שפיתחה מביא אל השוק את החדשנות הטכנולוגית שתאפשר ליצרנים וצרכנים רבים נוספים לעשות שימוש בטכנולוגית תלת מימד לצורך הדפסה של מוצרים תעשייתיים בהיקף רחב מאי פעם ובעלויות נמוכות יותר, שבתורו יביא לגדילה ניכרת בנתח שתופס שוק ההדפסות התעשייתיות בשוק ייצור הפלסטיק.

זרזים לכניסת המוצר לשוק

מגפת הקורונה העולמית הובילה לשיבושים משמעותיים בשרשרת האספקה, במיוחד באספקת מוצרים מהמזרח למערב, שגרמו לקשיים באספקת חומרי גלם ומוצרים מוגמרים כאחד. כתוצאה מכך, יצרנים רבים בוחנים, בתמיכת ממשלותיהם, את האפשרות להחזיר את ייצור המוצר הסופי או את חלקו למרכזי ייצור מקומיים. כך למשל, השיק הממשל האמריקאי חבילת תמריצים בסך 2 טריליון דולר שמסמנת מגמה הכוללת פיתוח והעברה של יכולות ייצור לארה"ב, ממדינות בהן בוצע עד היום ייצור בהיקפים משמעותיים. להערכת החברה, מגמה זו עשויה להוביל לעלייה בביקושים לייצור תלת-ממד בתחומים שעד כה יוצרו מחוץ לגבולות ארה"ב ובכלל זה מוצרי צריכה וחלקים לתעשיית הרכב והתעופה.

ניווט מהיר

3DM Digital Manufacturing LTD, 13 Ha'amal st, Building B, Rosh Ha'ayin, Israel